Snídat nebo nesnídat?

Položil jsem na svém instagramu otázku. Jaká je vaše první činnost po vašem vstávání z postele, když samozřejmě vynecháme všechny hygienické procesy? Chvála bohu dost lidí mi odpovědělo, že pár minut po probuzení si dopřejí svou snídani. Ale co ti, kteří jednoduše svoje první jídlo vynechájí nebo ho řeší měně efektivním způsobem, jako dost oblíbené „ Kaffe a cigáro“?

Při probuzení je potřeba vašemu tělo dodat potřebné živiny, ať už v jakékoliv formě. Snídaně určitě také zajišťuje nastartování metabolismu, a díky tomu se tak „laicky“ v těle začne vůbec něco odehrávat. Ukončíme tak katabolismus a snídaní zajistíme anabolismus.

Snídaně by měla být lehká, dobře stravitelná a hlavně nutričně vyvážená. Rozhodně je hloupost po běžném smrtelníkovi chtít ať ráno sní kus masa nebo tolik v Čechách oblíbený guláš. A co si budeme, v dnešní době je času málo, a ráno každý nestíháme. Proto je důležité, aby snídaně pro přípravu nebyla absolutně náročná a v tom ideálním případě i vytvořit možnost si ji vzít takz. „TO GO „. Jsem si jistý, že vaši ideální snídani pro vás vám pomůže dobře nastavit váš Fitness trenér či výživový poradce.

Určitě jsem toho názoru že po ránu by tělu krom veškerých makroživin mělo být také podáno dostatečný přísun minerálu, vitamínu, omega 3 a ostatních bylinných přípravků. Množství a v jaké frekvenci danou suplementaci podávat řešte se svým Fitness trenérem, či svým online coachem. Je to naprostý základ. Tělo potřebuje minimálně minerály a vitamíny pro každého smrtelníka. Je naprostá blbost si myslet, že svoji denní potřebu vitamínů a minerálů dokážete pokrýt z potravin. Je to hloupost! Už dávno není ovoce, co bývávalo a takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. Proto je potřeba toto dodávat v jiných formách. A ještě větší blbost je, když někdo řekne „já vitamíny radši dodávám přírodní cestou“ to se vždy chytám za hlavu. Každý lepší suplement je vyráběný z přírodních zdrojů, a tak je hloupost tohle říct.

Takže za mě je odpověď jasná.

Snídat rozhodně ano, ať už v jakékoliv formě, ale rozhodně nevynechávat.

Míla Michalíček

Fitness trenér a výživový poradce
NPC Závodník

Fitness trenér Liberec

Kompletní spolupráce zahrnuje:

Rychlá navigace:

Stáhněte si zdarma 5 receptů, které Vám změní život!

Udělejte krok správným směrem

Trénink na profesionální úrovni. Vše pod dohledem profesionálního fitness trenéra a osobního coache Miloslava Michalíčka. Nastavíme správný mindset a vše přizpůsobíme pro co nejrychlejší a nejefektivnější výsledky.

Jdeš do toho?

 • Jídelníček
 • Tréninkový plán
 • On-line coaching
  • On-line coaching 24/7
  • neustálá konzultace jídelníčku a tréninkového plánu
  • Suplementační plán
  • Rady, typy a triky
  • Individuální přístup
 • Osobní tréninky
 • Pravidelné kontroly formy