Jak si vybrat fitness trenéra

V první řadě je potřeba si ujasnit svoje cíle a jaký fitness trenér je pro mě nejlepší. Někdo chce pouze začít se silovým tréninkem a obecně se cvičením jen pro pocit po tréninku. Jsou zas lidé, kteří k tomu pocitu chtějí přidat i nápravu pohybového aparátu. A pak jsou ti, kteří chtějí svoji kompletní proměnu tedy tu fyzickou.

V dnešní době je čím dál tím větší trend být fitness trenérem, ve finále proč ne. Obezita je jedna z hlavních nemocí lidstva a populace se stává čím dál tím víc lenivější a lenivější. Lidé zabijí svůj drahocenný čas koukáním na tik tok a Instagram videa, přičemž stejný čas můžou využít pro svůj pohyb a zdravý.

Znamená ovšem pojem fitness trenér automaticky tu nejlepší cestu skrze moji proměnu? Jsem toho názoru že pokavaď mám pomáhat lidem ať už zhubnout nebo nabrat svaly, musím si projít veškerým procesem jak nabírání, tak shazováním na sobě samém pro úplný základ. A nejlépe do úplného extrému až na prkna. Pak třeba na blízkých lidech kolem sebe. Dnes ovšem platí pravidlo, udělám kurz 2měsíční a hned půjdu psát motivační citáty na Instagram, či slečny které celý život vypadají stejně díky zajímavé genetice a už by z nich byly specialistky přes výživu. Těchto nesmyslů je čím dál tím víc.

Víceméně každý týden minimálně 3x se setkávám s případy, kdy ti lidé jsou ( teď přemýšlím jak to říct slušně) zníčení hahah ostatními fitness trenéry nebo dokonce i nutričními poradci v nutričních poradnách.  

Další mýtus který je čím dal častější je že chlapec se připraví na závody defacto po roce cvičení někdy i méně, nasype, skončí 3 ze 4 a už je z něj motivátor fitness trenér, nutriční poradce influencer atd. Tělo na chemii funguje úplně jinak! To je potřeba si ujasnit.

Vybíral bych tedy fitness trenéra s kladnými zkušenostmi s klienty, a hlavně s výsledky svých svěřenců! A ne jen pár ale klidně spousta a třeba i letitých. Nebál bych se vybrat ani online trenéra, protože kolikrát je online coaching cenově dostupnější a všechny podstatné informace dostanete. S online coachingem mám i sám zkušenost z pozice klienta a můžu říct, že většinou když je trenér zodpovědný a stará se o vás, tak funguje výborně.

Míla Michalíček

Fitness trenér a výživový poradce
NPC Závodník

Fitness trenér Liberec

Kompletní spolupráce zahrnuje:

Rychlá navigace:

Stáhněte si zdarma 5 receptů, které Vám změní život!

Udělejte krok správným směrem

Trénink na profesionální úrovni. Vše pod dohledem profesionálního fitness trenéra a osobního coache Miloslava Michalíčka. Nastavíme správný mindset a vše přizpůsobíme pro co nejrychlejší a nejefektivnější výsledky.

Jdeš do toho?

 • Jídelníček
 • Tréninkový plán
 • On-line coaching
  • On-line coaching 24/7
  • neustálá konzultace jídelníčku a tréninkového plánu
  • Suplementační plán
  • Rady, typy a triky
  • Individuální přístup
 • Osobní tréninky
 • Pravidelné kontroly formy