Jak cvičit prsa část 1.

Široký a silný hrudník je více než jen výplň košile. Silné hrudní svaly zvyšují vaši fyzickou výkonnost v každém atletickém úsilí, kde promítáte sílu dopředu - ať už házíte míč, úder nebo tlačíte soupeře z cesty.

Co tedy začít dělat?

Vaše hrudní svaly – spolu s rameny, horní částí zad a pažemi – rozeznávají rám trupu a mají velký vliv na váš vizuální vzhled. Budování velkých a silných pecí je proto důležité bez ohledu na to, zda je vaším cílem větší atletičnost, nebo budování klasické postavy.

V tomto článku se dozvíte, jak efektivně trénovat hrudník. Od anatomie a růstu hrudních svalů až po časem prověřená cvičení, která lifteři, kulturisté a sportovci používají po celá desetiletí ve snaze o větší velikost hrudníku a sílu. A pak to všechno dáme dohromady do jednoho efektivního cvičení hrudníku.

A nebo rovnou kontaktuj něakého osobního trenéra pro osobní trénink, nebo výživového poradce. Nejlépe někoho v tvém okolí, u mě například v Liberci.

Jak rychle mohou vaše hrudní svaly růst?

Typická rychlost růstu svalů pro hrudní svaly je asi 10-20% zvýšení tloušťky svalů během 2-3 měsíců tréninku, u většinou netrénovaných subjektů. Jedna studie dříve netrénovala subjekty, které trénovaly bench press třikrát týdně, po dobu pěti měsíců, a jejich pectoralis major vzrostl o 43%, zatímco jejich Říká se, že s klasikou nemůžete pokazit, a pokud jde o trénink hrudníku, nemůže to být pravdivější. Bench press je zároveň elegantně jednoduchý a nemilosrdně účinný pro zvýšení velikosti a síly hrudníku. Naložte tyč, stiskněte ji pro opakování a opakujte pravidelně – pokaždé se snažíte přidat trochu váhy na tyč nebo další opakování do sady.

Plochý bench press je vynikající cvičení na hrudi, protože téměř dokonale ztělesňuje primární funkci pecs, kterou je přivést paži dopředu. Navíc široký úchop („prsty na kroužcích“), kde horní část paže směřuje asi 45° do stran, zahrnuje téměř všechna svalová vlákna pectoralis major.

Bench press je skvělé cvičení na hrudi, a pokud zvýšíte váhu, kterou můžete v tomto cvičení zvednout, váš hrudník poroste. triceps vzrostl o 17%.7

Míla Michalíček

Fitness trenér a výživový poradce
NPC Závodník

Fitness trenér Liberec

Kompletní spolupráce zahrnuje:

Rychlá navigace:

Stáhněte si zdarma 5 receptů, které Vám změní život!

Udělejte krok správným směrem

Trénink na profesionální úrovni. Vše pod dohledem profesionálního fitness trenéra a osobního coache Miloslava Michalíčka. Nastavíme správný mindset a vše přizpůsobíme pro co nejrychlejší a nejefektivnější výsledky.

Jdeš do toho?

 • Jídelníček
 • Tréninkový plán
 • On-line coaching
  • On-line coaching 24/7
  • neustálá konzultace jídelníčku a tréninkového plánu
  • Suplementační plán
  • Rady, typy a triky
  • Individuální přístup
 • Osobní tréninky
 • Pravidelné kontroly formy