Jak cvičit prsa na stroji ve fitku

Připravil jsem pro vás video o tom, jak trénovat prsa na nejznámějším stroji v posilovně.

Díky tomuto stroji můžeme procvičovat prsní svaly. Samozřejmě se denně setkávám se spoustou chyb, kterých se dopouštějí zejména začínající cvičenci. Proto jsem se rozhodl udělat malý návod.

V první řadě je důležité nastavení lavičky. Musíte se ujistit, že prsní svaly nejsou nad dráhou pohybu nebo například pod dráhou. Další věcí je stažení ramen dozadu. S tím souvisí i oblouk v oblasti boků. Samozřejmě, že na ně vytváříme menší tlak, o nic méně je klenba přirozená a díky tomu můžeme tlačit hrudník více dopředu a ramena táhnout dozadu. Tím deaktivujeme práci ramen a upřednostníme práci prsních svalů.

Jakmile tam nebudeme dělat most, můžete se vsadit, že prsní svaly budete cítit minimálně a procvičíte jen přední část ramen, která je stejně přetížená z toho, co děláte.

Tento cvik bych raději zařadil na závěr tréninku, je to takový doplněk. Rozhodně na něm nestavte základ, možná řekněme pro ženy.

Prioritou pro vás v tréninku je natrhnout prsní svaly, k tomu nejlépe slouží základní cviky jako tlaky vleže, šikmý benchpress, benchpress atd. A pak teprve na konci tréninku doplněk jako např.

Bohužel vidím chyby, které začátečníci dělají každý den, ale největší průšvih je, že člověk, který začne cvičit na těchto věcech, se do toho ani nedostane, když se dostane do posilovny. Především se musí zaměřit na základní cviky, aby lépe rozvíjel stabilizační svaly, a hlavně na rozvoj středu těla, takže rozhodně dýchání.

No a také máme cvičence s nějakým problémem pohybového aparátu, jako je skolióza, lordóza kyfóza nebo nějaké zranění, jako jsou přetržené šlachové vazy, po operaci apod. Tady bych určitě do jisté míry preferoval tento stroj na prsní svaly jako základ pro trénink.

Pokud byste mě chtěli zastihnout osobně a něco si vysvětlit, najdete mě v Power fitness v Liberci. Nebo mě kontaktujte zde na mých webových stránkách.

Míla Michalíček

Fitness trenér a výživový poradce
NPC Závodník

Fitness trenér Liberec

Kompletní spolupráce zahrnuje:

Rychlá navigace:

Stáhněte si zdarma 5 receptů, které Vám změní život!

Udělejte krok správným směrem

Trénink na profesionální úrovni. Vše pod dohledem profesionálního fitness trenéra a osobního coache Miloslava Michalíčka. Nastavíme správný mindset a vše přizpůsobíme pro co nejrychlejší a nejefektivnější výsledky.

Jdeš do toho?

 • Jídelníček
 • Tréninkový plán
 • On-line coaching
  • On-line coaching 24/7
  • neustálá konzultace jídelníčku a tréninkového plánu
  • Suplementační plán
  • Rady, typy a triky
  • Individuální přístup
 • Osobní tréninky
 • Pravidelné kontroly formy