Hormonální stránka v běžném životě část 2.

Dnes bych chtěl mluvit o hormonální stránce u mužů, a s jejími nejčastějšími problémy v pokročilejším věku. Spousta mužů hlavně v pokročilejším věku, upadá vlastní testosteron. Jaký je důvod? A čím je tento problém zapříčiněn?

Proč se tohle děje?

Jeden z hlavním problému je nadváha, nezdravý životní styl. Tím jsou samozřejmě způsobeny – kardiovaskulární problémy, zvýšený cholesterol, nerovnováha omega 6 omega 3 a můžu pokračovat do nekonečna.

Prostě vám mooc chutná k obědu kachnička se zelím s 8, přecpat se až k prasknutí. A následně se odvalit na gauč s lahváčem v ruce a nadávat jak to za komančů bejvávalo lepší. Samozřejmě u většiny v pokročilejším věku je i pohyb velmi minimální. Ovšem myslím si, že v Čechách už i lidé po 40cítce začínají více aktivně sportovat postupem času, a není to jak dřív. A všechny tydle problémy brzdí produkci testosteronu.

Jak teda nastartovat produkci testosteronu? případně jak zhubnout? Jak zlepšit svůj životní styl? Jak jíst zdravě?

Určitě bych začal pravidelným a vyváženým stravováním. Vyhnul bych se konzumaci polotovarů a začal jíst celistvé potraviny. Dostatečný příjem zdravých tuků, podpoří vaši hormonální stránku. A jistě že ne jen zdravé tuky. Ideální poměr vám nastaví váš Fitness trenér, či výživový poradce.

Pak následně pohyb. Není rozhodně potřeba chodit zrovna do fitness centra, ale udělat si trochu pořádek v tom týdnu. Najděte si třeba aktivitu co by vás mohla bavit. Squash, kolo, běh, heaty, fitbox například v Power fitness v Liberci, nebo jiné fyzicky tolik nenáročné aktivity.

Pokuď se stejně rozhodnete chodit do fitness centra, je to nejlepší cesta pro rozvoj vašeho testosteronového znovuzrození. Hned z několika důvodů, silový trénink v kombinaci s pestrým jídelníčkem bohatým na veškeré makroživiny. Posune vaši testosteronovou laťku velmi vysoko. Jak cvičit, kolikrát týdně, a jak na vyvážený jídelníček. Vám rozhodně pomůže váš fitness trenér či výživový poradce.

Míla Michalíček

Fitness trenér a výživový poradce
NPC Závodník

Fitness trenér Liberec

Kompletní spolupráce zahrnuje:

Rychlá navigace:

Stáhněte si zdarma 5 receptů, které Vám změní život!

Udělejte krok správným směrem

Trénink na profesionální úrovni. Vše pod dohledem profesionálního fitness trenéra a osobního coache Miloslava Michalíčka. Nastavíme správný mindset a vše přizpůsobíme pro co nejrychlejší a nejefektivnější výsledky.

Jdeš do toho?

 • Jídelníček
 • Tréninkový plán
 • On-line coaching
  • On-line coaching 24/7
  • neustálá konzultace jídelníčku a tréninkového plánu
  • Suplementační plán
  • Rady, typy a triky
  • Individuální přístup
 • Osobní tréninky
 • Pravidelné kontroly formy