Co všechno by měla obsahovat tvoje suplementace?

Co všechno by měla obsahovat tvoje suplementace? Pomůže mi přírodní suplementace s mojí fitness proměnou?

Dejme tomu, že se bavíme o normálním smrtelníkovi, který si zajde sem tam nepravidelně do fitka. Jídlo dejme tomu vyřešené má, aspoň si to teda myslí. O víkendech konzumuje pravidelně pivo se svými přáteli a každou neděli si zajde na kachnu se zelím k mamince.

V dnešní době už je hloupost si myslet že potřebné vitamíny a minerály dokážeme přijmout z běžné stravy. A už vůbec ne v Čechách. Argumentace tedy od většiny maminek tady nepřichází v úvahu. Věřím že i každý rozumný výživový poradce semnou bude souhlasit či fitness trenér v Liberci. Když vezmu takový pomeranč najdu v něm v průměru 30mg/100 g vitamínu C nebo citrón 40mg/100 g. Denní potřebná dávka pro nesportovce je zhruba 1200mg vitamínu C na den. Takže bys musel/a sníst tak 3 kg citrónu pro pokrytí denní dávky. Tohle jsme si tedy vyjasnili na jednom z příkladu.

Další hloupost je ta, když někdo řekne že vitamíny jsou chemické tablety „já čerpám vitamíny přírodně“. Tudle námitku většinou slyším od někoho, kdo tam za víkend pošle 10 kousků a 2 g do žíly. Doplňky stravy v podobě vitamínu jsou vyráběny z většiny z přírodních zdrojů. Samozřejmě že když v supermarketu vlezeme pro vitamín C najdeme většinou kyselinu askorbovou, která se chová velmi podobně jako samotný vitamín. Ovšem pokavaď nakupujeme z trochu lepších obchodů, můžeme nalézt ty správné vitamíny právě z přírodních zdrojů tedy z glukózy pomocí biochemie.  Nebo vitamín D z ovčí vlny z různých rostlinných olejů apod. 

Každý výživový poradce a fitness trenér by měl svým svěřencům každé ráno po snídani naordinovat následující. Multivitamin, multiminerál, vitamín C, Omega 3. Tohle je za mě absolutní základ. Určitě doporučuji každý produkt koupit zvlášť. Ve spoustu obchodech, a hlavně v lékárnách se setkávám s tím, že trh dává do popředí produkty, které údajně obsahují dostatek všech výše zmíněných prvků. Bohužel to tak není a kolikrát uvidíte že obsah jednotlivých vitamínů či minerálu je jen velmi malý. Proto určitě šáhnout pro každý produkt zvlášť.

 

Míla Michalíček

Fitness trenér a výživový poradce
NPC Závodník

Fitness trenér Liberec

Kompletní spolupráce zahrnuje:

Rychlá navigace:

Stáhněte si zdarma 5 receptů, které Vám změní život!

Udělejte krok správným směrem

Trénink na profesionální úrovni. Vše pod dohledem profesionálního fitness trenéra a osobního coache Miloslava Michalíčka. Nastavíme správný mindset a vše přizpůsobíme pro co nejrychlejší a nejefektivnější výsledky.

Jdeš do toho?

 • Jídelníček
 • Tréninkový plán
 • On-line coaching
  • On-line coaching 24/7
  • neustálá konzultace jídelníčku a tréninkového plánu
  • Suplementační plán
  • Rady, typy a triky
  • Individuální přístup
 • Osobní tréninky
 • Pravidelné kontroly formy